- Danışmanlık       - Zirai Mücadele - Don                 - Gübreleme                            - Toprak Profili Etüdü
                                               - Bahçe Kurma      - Bayrak Cevizi - Seleksiyon       - Çin,Avrupa,Abd Gezileri       - Site Haritası - İletişim      


 


KİTAP SATIN AL


SİPARİŞ ALIYORUZ...   

 

 

   SORU - CEVAP 

     İNTERNETTE ÇOK FAZLA BİLGİ KİRLİLİĞİ VAR. BUNU ÖNLEMENİN TEK YOLU, İNTERNETİ İZLEYEN SİZLERİN DOĞRULARI BULMANIZDAN GEÇER.   YETİŞTİRİCİLİĞİ KİTABININ YAZARI SELAMİ BAYRAK, BUNDAN BÖYLE SİZLERİ BİLGİLENDİRMEK VE DOĞRULARI BULMANIZA YARDIMCI OLMAK İÇİN BU SAYFAYI HAZIRLADI. SİZLERDE BİLGİLENMEK VE KENDİNİZE YARDIMCI OLMAK İÇİN KİTABIMIZI OKUYUP LÜTFEN YAZARIMIZA DANIŞIN.

   NOT :
Çok sık sorulan soruların cevapları, yanlış yapmanıza meydan vermemek için bu sayfada belirli zaman aralıkları ile yayınlanacaktır.

      SORU    :  Chandler'ın Türkiye'de ki başarısı ve uyumu nedir?
    CEVAP :
Chandler çeşidi ceviz, eğer iklim koşulları uygun yerlere dikilirse çok iyi başarı göstermektedir. Firmamızın bu konudaki çalışmaları devam etmekte olup, sonuçları ile ilgili açıklamalar aşağıda sunulmuştur.

CHANDLER ÇEŞİDİ CEVİZ ÜLKEMİZİN MUHTELİF YÖRELERİNDE BAKIM NOKSANLIĞI, OLUMSUZ İKLİM KOŞULLARI VE HASAT HATALARINA RAĞMEN MEYVE KALİTESİNDE AŞAĞIDA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ HİÇ BİR ÖRNEKTE PAZAR DEĞERİNİ YİTİRMEMİŞTİR.
 

   
   

       NOT:    1)  2010 yılında Ülkemiz son yılların en yüksek sıcaklık değerlerine ulaşmıştır. Bütün bölgelerimizdeki ceviz çeşitlerinin çoğu aşırı sıcaklık nedeni ile içleri kararmış ve büzüşmüştür. Oysa Chandler cevizi meyvelerinin kabuklu ve iç özellikleri aşırı sıcakla birlikte diğer noksanlıklara rağmen hiçbir bölge örneği “PAZAR DEĞERİ’ni” yitirmemiştir.

                       2) Yılın yanındaki numara, meyvenin alındığı yörenin adını ifade etmektedir. Bu numara karşılığındaki yöre isimleri dosyamızda korunmaktadır. Çeşidin yöreye uygunluğu araştırmaları aralıksız devam etmekte olup, sonuçlar netleştikçe yöre isimleri ayrıca açıklanacaktır.
                                                                                                                                                                       15 Kasım 2010
                                                                                                                                                                     
Selami BAYRAK
                                                                                                                                                   Aşılı Ceviz Badem Kitabının Yazarı


Çok sık sorulan soruların cevapları, yanlış yapmanıza meydan vermemek için bu sayfada belirli zaman aralıkları ile yayınlanacaktır.

  
Sipariş :
0 530 600 23 49
 


Danışma
: 0 532 496 73 23
 

Lütfen alıntı yaptığınız kaynakları belirtmeyi unutmayınız.
Yayınlanan yazıların ve resimlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.