top of page

Gerek ceviz ağaçlarındaki mevcut meyvelerin içlerini doldurması, gerekse gelecek yıl meyve verecek çiçeklerin “AYRIM PERİYODU”nda oluşması için ağaçların verimliliğini etkileyecek olan  ENTEGRE MÜCADELE (IPM) içindeki Kültürel Mücadeleler öne alınmalıdır. Bunlardan bazıları;


GÜBRELEME – SULAMA – YAZ BUDAMASI gibi... Bütün bu uygulamaların sonunda Grafikte görüldüğü gibi,

 

7. yaşta dekarda 60 kiloya kadar düşen verim,

Entegre Mücadele ile dekarda 210 kiloya çıkarılabilmiştir.

9. yaşın sonunda ise Standart verim olan dekarda 390 kiloya ulaşılmıştır.

NOT: Bu grafik, -Kaliforniya ve Avrupa Ülkelerindeki uygulamalar bizzat yerinde görülüp Türkiye’deki uygulamalar neticesinde düzenlenmiştir.

" CEVİZDEN HABER "

Her ay cevizden size haber var...

S​​itemizi ve bizi takip edin önemli duyuruları ve uygulamaları kaçırmayın...

Yarım asırlık TECRÜBE Desteğimizle, DANIŞMANLIK hizmeti alarak mevcut Ceviz Bahçenizden MİSLİYLE kazanabilirsiniz…! Bunun için “CEVİZ YETİŞTİRİCİLİĞİ SETİ”ni almanız halinde aşağıda Afişlerdeki konular başta olmak üzere cevizle ilgili bütün konuları Danışabilirsiniz.

 

Fotoğrafları büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız.

Not:

 

1-Ceviz ağaçlarında ortaya çıkan Beslenme noksanlığı veya fazlalığının sağlıklı olarak belirlenebilmesi için Toprak Analizi yanında Yaprak Analizi sonuçlarınında bilinmesi gerekir.Bu analizin Temmuzda yapılması önemlidir.


2-Kasım şubat ayları arasında Dipkazanla yapılacak Ahır gübresinin önceden uygun ortamda ayrıştırılıp toprağa daha faydalı hale getirilmesi için gübrenin Gübrelikte KOMPOST hale getirilmesinde büyük faydalar vardır.

bottom of page