top of page

Değerli Ziyaretçilerimiz;

Ceviz Tarım Kurucusu Selami Bayrak tarafından 2000 yılında online dünyaya  açılan ve bu yıl 23. yılını kutlayan  ceviz.com.tr yenilenerek siz değerli cevizcilere, hobicilere, meyvecilere ve yatırımcılara    bilgilendirme hizmeti vermeye devam ediyor.

2000 yılından bu yana hizmet veren ceviz.com.tr milyonlarca ziyaretçisiyle sektörde önemli bir online rehber olmuştur. Bundan sonra daha interaktif olacak ceviz.com.tr siz değerli ziyaretçilerimizle yine zirveyi korumaya devam edecektir. Bu yıl yeniliklerle dolu olacak ceviz.com.tr hobicilerin, meyvecilerin ve yeni yatırımcıların rehberi olmaya devam edecek. Yeni web sitemize abone olarak yeniliklerden haberdar olmayı ihmal etmeyin. Blog sayfamızda sürekli yeni içerikler olacağını şimdiden hatırlatırız. Yeni web sitemizle ilgili taleplerinizi bizlere iletişim bilgilerimiz üzerinden her zaman  iletebilirsiniz.

Sizlerden aldığımız güçle Yeniden Yeşeren Topraklar için çalışmaya devam edeceğiz.   İlginize çok teşekkür ederiz. Saygılarımızla.

SELAMİ BAYRAK HAKKINDA

1948 yılında Düzce'de doğdu. 1967 yılında Düzce Orman Tekniker Okulunu, 1980 yılında ise Ankara Meslek Yüksek Okulunu bitirdi. Zonguldak Devrek ve Yenice işletmeleri ile Bartın işletmesinde Orman Bölge Şefliği görevlerinde bulundu. Daha sonra 1973-1979 yılları arasında Gerede Ağaçlandırma Şefliği görevini yürüttü. Tekrar Zonguldak Ereğli Orman İşletme Müdürlüğünde Orman Bölge Şefliği görevine atandı. 1984 yılına kadar bu görevde kaldı. Aynı yılda aynı işletmenin Ağaçlandırma Şefliğine atandı. Bu görevi 1990 yılı sonuna kadar yürüttükten sonra Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Müdürlüğünde görev aldı. Burada 1997 yılı Temmuz ayına kadar çalışıp, emekliye ayrıldı. Evli, iki çocuk babası ve bir torun dedesidir.


1997 yılından sonra tüm zamanını ve emeğini cevize adayan yazar Düzce-Kaynaşlı'da 20 yılda 1 milyonun üzerinde Aşılı Ceviz fidanı yetiştirip Aşılı Ceviz Kapama Bahçelerinin kurulmasına vesile oldu. 2017 yılından itibaren son yıllarda cevizde aşırı Hastalık ve Zararlıların çoğalması üzerine kendini Cevizde Zirai Mücadele konularındaki çalışmalara adadı. Türkiye’de ceviz alanında önemli bir uzman olan SELAMİ BAYRAK; bahçe kurma, bahçe bakımı ve zirai mücadele konularında hem kitaplarıyla hem de yerinde danışmanlık hizmetleriyle ceviz yatırımcılarına destek vermeye devam ediyor.

Selami Bayrak-S.jpg
CEVİZ SLİDER-2.jpg

Değerli Ceviz Yatırımcıları;

Anadolu'nun Cevize olan ilgisi, Cevizi yüzyıllardır yaprağı, kökü, odunu ve meyvesiyle her zaman ön plana çıkarmıştır. Son yıllarda bu ilginin giderek artması sevindirici olsa da sorunları da beraberinde getirmiştir. Bölge seçimleri, alt yapı hazırlıkları, fidan temini ve bakım işlemlerinde yaşanan bilgi eksiklikleri ve yanlış uygulamalar Ceviz'in sadece geleceğine değil geçmişine de balta vurmaktadır.
 
Yaşanan tüm bu olumsuzlukları yıllardır yerinde izleyerek çok önemli deneyimlere sahip olduk. Kurduğumuz ve mevcut bahçelere verdiğimiz danışmanlık hizmetlerimizle daha verimli ve sağlıklı bir üretim için emek ve zaman harcadık. İstiyoruz ki cevizin ana vatanı olan Anadolu yeniden cevizin merkezi olsun. İşte bu yüzden bütün ceviz yatırımcılarımızın yanındayız. 

Deneyimlerimizle, yeni alanlar için akıllı yatırımlar yapabilir, geçmişte yapılan bazı hataları düzelterek veriminizi arttırabilirsiniz. Kitaplarımızla ön bilgilere sahip olabilir bizlerden danışmanlık hizmeti talep edebilirsiniz.

​DANIŞMANLIK Hizmetinden sağlayacağınız GETİRİYİ bir kez daha gözden geçirin!


SELAMİ BAYRAK | Ceviz Danışmanı

bottom of page