Selami Bayrak | Ceviz Danışmanı
CEVİZCOMTR

22 yaşında

Değerli Ziyaretçilerimiz;

Ceviz Tarım Kurucusu Selami Bayrak tarafından 2000 yılında online dünyaya  açılan ve bu yıl 22. yılını kutlayan  ceviz.com.tr yenilenerek siz değerli cevizcilere, hobicilere, meyvecilere ve yatırımcılara    hizmet vermeye devam ediyor.

2000 yılından bu yana hizmet veren ceviz.com.tr milyonlarca ziyaretçisiyle sektörde önemli bir online rehber olmuştur. Bundan sonra daha interaktif olacak ceviz.com.tr siz değerli ziyaretçilerimizle yine zirveyi korumaya devam edecektir. Bu yıl yeniliklerle dolu olacak ceviz.com.tr hobicilerin, meyvecilerin ve yeni yatırımcıların rehberi olmaya devam edecek. Yeni web sitemize abone olarak yeniliklerden haberdar olmayı ihmal etmeyin. Blog sayfamızda sürekli yeni içerikler olacağını şimdiden hatırlatırız. Yeni web sitemizle ilgili taleplerinizi bizlere iletişim bilgilerimiz üzerinden her zaman  iletebilirsiniz.

Sizlerden aldığımız güçle Yeniden Yeşeren Topraklar için çalışmaya devam edeceğiz.   İlginize çok teşekkür ederiz. Saygılarımızla.

Ceviz Yetiştiriciliğinde Türkiye'nin Danışmanı

22 yaşında

P51804888a_1S (1374 x 1374).jpg

SELAMİ BAYRAK

Ceviz ve Yatırım Danışmanı

Orman Teknikeri - Yazar

CEVİZ İCON-1-01.png
CEVİZ İCON-3-01.png

+90532 496 73 23

LÜTFEN MESAİ SAATLERİ

       İÇİNDE ARAYINIZ

SELAMİ_BAYRAK_QR_CODE-01.png

SELAMİ BAYRAK HAKKINDA

1948 yılında Düzce'de doğdu. 1967 yılında Düzce Orman Tekniker Okulunu, 1980 yılında ise Ankara Meslek Yüksek Okulunu bitirdi. Zonguldak Devrek ve Yenice işletmeleri ile Bartın işletmesinde Orman Bölge Şefliği görevlerinde bulundu. Daha sonra 1973-1979 yılları arasında Gerede Ağaçlandırma Şefliği görevini yürüttü. Tekrar Zonguldak Ereğli Orman İşletme Müdürlüğünde Orman Bölge Şefliği görevine atandı. 1984 yılına kadar bu görevde kaldı. Aynı yılda aynı işletmenin Ağaçlandırma Şefliğine atandı. Bu görevi 1990 yılı sonuna kadar yürüttükten sonra Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Müdürlüğünde görev aldı. Burada 1997 yılı Temmuz ayına kadar çalışıp, emekliye ayrıldı. Evli, iki çocuk babası ve bir torun dedesidir.

1997 yılından sonra tüm zamanını ve emeğini cevize adayan yazar Düzce-Kaynaşlı'da 20 yılda 1 milyonun üzerinde Aşılı Ceviz fidanı yetiştirip Aşılı Ceviz Kapama Bahçelerinin kurulmasına vesile oldu. 2017 yılından itibaren son yıllarda cevizde aşırı Hastalık ve Zararlıların çoğalması üzerine kendini Cevizde Zirai Mücadele konularındaki çalışmalara adadı. Türkiye’de ceviz alanında önemli bir uzman olan SELAMİ BAYRAK; bahçe kurma, bahçe bakımı ve zirai mücadele konularında hem kitaplarıyla hem de yerinde danışmanlık hizmetleriyle ceviz yatırımcılarına destek vermeye devam ediyor.